תנאי המשכנתאות האטרקטיבים הקפיצו את הביקוש לדירות

התעוררות בשוק המגורים בישראל. מסיכום נתוני מאי שנערכו על ידי חברת  AMG משכנתאות עולה כי חלה עלייה של 20% בביקוש לדירות חדשות. גם בדירות יד שנייה נרשמה עלייה של 10% בהשוואה לחודש אפריל.

עוד עולה מהנתונים כי כ-30% מהמשכנתאות שנלקחו באמצעות AMG משכנתאות בחודש מאי היו עבור מיחזור משכנתא ישנה – נתון המייצג  עלייה של 5% בחודש לעומת אפריל. עמית קמינסקי, מנכ"ל משותף בAMG מסביר את הגידול בביקוש למשכנתאות, ובמיוחד במיחזור המשכנתאות,  בהוזלת הריבית על המשכנתאות בשיעור של כ-0.25% בממוצע ובהזדמנות ההשקעה שנוצרה בעקבות האטרקטיביות של הריביות המוצעות כיום.

עוד עולה מנתוני הבדיקה, כי במהלך חודש מאי עמד ההחזר החודשי הממוצע על כ- 2,950 שקל למשפחה, זאת לעומת חודש אפריל בו עמד ההחזר החודשי על 3,120 שקל. ירידה קלה נרשמה גם היקף המימון אותו ביקשו הלווים  לצורך רכישת דירה. במהלך חודש מאי עמד היקף המימון על % 61, זאת לעומת % 63 שנרשמו בחודש אפריל.

מנתוני AMG, גוף ייעוץ חוץ בנקאי אובייקטיבי המתמחה בענף המשכנתאות והבנקאות למגזר הפרטי והעסקי בישראל, עולה עוד כי הדירות החדשות המבוקשות ביותר במהלך חודש מאי היו דירות ארבעה וחצי חדרים ואילו בקרב דירות יד שנייה, נרשם הביקוש הגדול ביותר לדירות שלושה וחצי חדרים. ב-AMG  מסבירים כי הביקוש הגבוה הביא לעלייה של כחצי אחוז במחירי הדירות שנמכרו במהלך החודש שעבר. האזורים המבוקשים ביותר במהלך חודש מאי היו נתניה, אשדוד, ר"ג, נס ציונה ומודיעין.

"הוזלת הריבית על המשכנתאות וירידת שער הדולר יצרו קהל לקוחות חדש המשקיע בדירות יד שנייה. מדובר בשוכרי דירות שמצאו לנכון לרכוש נכס קטן למטרת השקעה  וזאת בשל העדר יכולת ממשית לרכוש דירה התואמת את צורכיהם. זהו פלח צרכנים שלא היה שותף בעבר" אומר גיל רופא מנכ"ל משותף של AMG.

 

לכתבה המלאה בביזפורטל

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם