קופות החולים וגם חברות הביטוח שותקות כשאתם משלמים כפול

מרבית האוכלוסייה בישראל בעלת ביטוח בריאות כזה או אחר.
בדרך כלל ביטוח הבריאות הראשון שעושים הוא סל הבריאות הבסיסי של קופות החולים.
מהרגע שהתינוק נולד ההורים מוסיפים אותו לביטוח של קופת החולים וככל שעובר הזמן מרחיבים את אותו ביטוח עם שירותי ביטוח משלים את קופות החולים.
הבעיה היא שרוב האנשים אינם מסתפקים בביטוח המוצע להם מקופות החולים ומוסיפים גם ביטוח פרטי "ליתר ביטחון" אצל חברת הביטוח המרעיפה עליהם הצעות משתלמות כביכול.
כאשר מגיע הרגע לטיפול או ניתוח המצריך את מימון חברת הביטוח – זו שולחת אותנו אל קופת החולים תחילה ומבטיחה לנו סכום מסוים כפיצוי על כך – סכום זה קטן משמעותית מהסכום שהן היו צריכות להוציא אילו הייתם ממנים את הניתוח דרכן.

ההוצאות עבורך טיפול או ניתוח של המטופל:

כאשר אדם צריך להפעיל את ביטוח הבריאות שלו עבור טיפול או ניתוח יקר כביכול הוא פונה אל קופת החולים שממליצה לו לפנות לביטוח הפרטי תחילה.
הוא פונה אל הביטוח הפרטי שאומרים לו "ניתן לך פיצוי רק תבצע את הניתוח דרך קופת החולים".
כאשר מגיע הרגע שצריך לשלם על הניתוח: קופת החולים נושאת בנטל של הניתוח, שכר המנתח וימי אשפוז של המנותח ואילו ביטוח הבריאות הפרטי משלם למבוטח פיצוי כספי, בדרך כלל עד 50% מסך ההוצאות ששילמה קופת החולים ישירות לבית החולים עבור המטופל.

מהו ביטוח כפול?

ביטוח בריאות כפול הוא נחלתם של שליש מהציבור בישראל לצערנו הרב.
שליש מהציבור בישראל משלם פעמיים על אותו מוצר אם תרצו.
מה זה אומר למעשה?
שבמסגרת הביטוח הפרטי שאתם עושים דרך חברה פרטית, רוב הסעיפים שיהיו שם כבר יהיו כלולים בסל הבריאות המשלים של קופת החולים.
כלומר שאתם משלמים על סעיפים רבים גם פה וגם פה.

כיצד כולם מרוויחים מהקומבינה הזו והאם יש צד מפסיד?

חברת הביטוח הפרטית חוסכת כיוון שהיא מקבלת אליה רק את הקהל הבריא יותר בדרך כלל (לעומת קופות חולים שאינן יכולות על פי חוק לסנן לקוחות לפי מצבם הבריאותי).
גם כאשר חברות הביטוח הפרטיות צריכות לממן לו ניתוח הן משלמות לו פיצוי נמוך בהרבה מההוצאות הצפויות על הניתוח וזאת משום שהם משכנעים את הלקוח לקבל את הפיצוי בתמורה לכך שיפנה למימון הניתוח דרך הביטוח המשלים של קופת החולים.
הרופאים מבחינתם מפנים אל הלקוחות אל קופת החולים גם כן כדי לקבל מהצד גם כן פרמיות מחברות הביטוח הפרטיות ואם יש צד מפסיד מכל הסיפור הוא הצד של קופות החולים.

אנו בAMG נעזור לכם לסדר את התיק הבריאותי שלכם ונוודא שאתם לא משלמים פעמיים על אותו סעיף. צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

למידע נוסף על ביטוח בריאות >>