עושים סדר פסח במשכנתא

חג הפסח הוא יותר מכל חג הסדר והניקיונות. רגע לפני שמסיימים את עשיית הסדר בבית, ורגע לפני שיושבים לליל הסדר, מומלץ גם לעשות סדר גם בתשלומים על הבית, קרי, במשכנתא.

נכון, לפעמים יותר קל לעשות סדר בארונות או בחדרים, ולא בטפסים ובתשלומים, אבל הסדר הזה יכול לחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים.
עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות, ממליץ על מה כדאי לעבור ואת מה כדאי לסדר בכל הקשור למשכנתה:

אתם בטוחים בביטוח שיש לכם?

ישנם שני מרכיבי ביטוח המחוייבים ע"י הבנק למשכנתאות והמהווים תנאי לקבלת ההלוואה:  ביטוח חיים וביטוח  המבנה. במסגרת הסדר שעושים בכל הקשור למשכנתא מומלץ  לבדוק את הכיסוי הביטוחי בפוליסה הנרכשת מאחר  וסוכנויות הבנקים אינן מבטחות נזקי צד ג' (מה שמכוסה בחברות הביטוח כאשר רוכשים את הפוליסה דרך סוכן) אשר כוללים כ-75% מהתביעות. "ברוב המקרים כאשר יש נזק למבנה המבוטח נוצר נזק לוואי לנכס שכן (צד ג׳)" אומר קמינסקי,  לדוגמא שריפה או נזילה בנכס המבוטח תביא כמעט בוודאות  גם לנזקים לדירות השכנות, נזקים שעלולים להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים.
בנוסף, ביטוח זה מכסה גם פגיעות גוף של צד שלישי, המתרחשות בתוך הנכס המבוטח.
"לכן" אומר קמינסקי, "מומלץ מאוד להקפיד כי הביטוח שאנו רוכשים כולל גם ביטוח צד ג".

בנוסף, יש לשים לב שביטוח המבנה מכסה רק נזקים למבנה המבוטח ולא לתכולה, כאשר במקרה  של שריפה או הצפה, בדרך כלל יגרם נזק רב גם לרכוש. מומלץ לרכוש את שני הביטוחים יחד, בעסקת חבילה החוסכת בעלויות ומבטיחה הגנה גם למבנה וגם לרכוש.
לדברי קמינסקי כאשר רוכשים ביטוח תכולה, ביחד עם ביטוח המבנה המחוייב במשכנתא, מומלץ לוודא שתהיה  השתתפות עצמית אחת במידה של נזק הן לרכוש והן לתכולה.
במידה ורוכשים את הביטוחים בנפרד, בעת תביעה תשולם השתתפות עצמית כפולה אחת למבנה ואחת לתכולה.

יש דברים (כמו כסף…) שדווקא חבל לזרוק לפח כשעושים סדר

האם אתם עדיין לובשים את אותה חולצה מלפני 10 שנים? האם רכב מלפני 10 שנים עדיין רלוונטי עבורכם? כנראה שלא.
אז למה אתם נשארים עם אותה משכנתה שלקחת בעבר ובתנאים הרבה פחות טובים? נכון שמרביתנו סולדים מעצם הרעיון להתעסק בנושאי הריביות ומסלולי המשכנתה השונים, אבל פה טמון פוטנציאל לחסכון כספי עצום, פוטנציאל שהולך ונסגר.
למרות שריבית בנק ישראל ירדה בצורה חדה בשנים האחרונות ולא השתנתה בתקופה האחרונה, הריביות הנגבות בבנקים עלו. זאת עקב חוסר הוודאות בשווקים שהביאה לכך שעלויות הגיוס של הבנקים עלו וכתוצאה מכך התייקרו המשכנתאות והצפי הוא שהן ימשיכו להתייקר.
אבל עדיין יש כדאיות למחזור המשכנתה, כמעט לכל מי שלקח הלוואה עד השנים האחרונות. מבדיקה שנערכה ב-AMG משכנתאות ואשר בדקה את כדאיות המחזור של משכנתאות שנלקחו בשנת 2006 ובשנת 2014 (על פי התמהילים שהיו מקובלים באותם שנים) ואשר היתרה לתשלום עומדת כיום על כ-600,000 ₪, החיסכון שיכול להתקבל באמצעות מחזור (לאחר תשלומי "הקנסות") יכולים לנוע בין  43,000-71,000 ₪. אז במסגרת עשיית הסדר מומלץ בדוק אם יש לכם כדאיות למחזור ואם כן, למהר ולעשות זאת.
התעסקות של מספר שעות בנושא יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים. אין אף עבודה שהייתה משיגה לכם סכומים כאלה בכזאת קלות.

סדר בהלוואות:

לרבים מאיתנו יש הלוואות רבות, אותן לקחנו במשך השנים, ממקומות שונים: בין אם מדובר בהלוואה שנלקחה ממקום העבודה, הלוואה שנלקחה עבור מימון לרכב, הלוואות בכרטיסי אשראי או "סתם" מינוס בחשבון הבנק.
הגיע הזמן לעשות גם כאן סדר, ולהכניס את כל ההלוואות תחת המשכנתה באמצעות הלוואה לכל מטרה.

הלוואה לכל מטרה במשכנתה ניתן לקבל למגוון מטרות כמו הלוואות לרכב, כיסוי חובות, פריסת חובות וכו'.
ניתן לקבל, כולל המשכנתה עצמה,  עד 50%  משווי הנכס כאשר לאחד את כל ההלוואות הקודמות ולפרוס את ההלוואה החדשה לתקופה ארוכה מאוד –  לכל אורך חיי המשכנתה.

למידע נוסף על משכנתא >>

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם