עולם המשכנתאות מתעורר לחיים? בדקו טוב טוב את ביטוח המשכנתא שלכם

באופן שוטף היקף המשכנתאות בישראל עומד על מעל 55 מיליארד שקלים.
בחודשים האחרונים בעקבות משבר הקורונה תחומים רבים נפגעו, אנשים רבים הוצעו לחל"ת והכנסתם נפגעה וכתוצאה מכך נפגע גם תחום המשכנתא.
דווקא פגיעה זו גרמה לצמיחה והתעוררות סביב תחום המשכנתאות, לרוב בשל הורדת ריבית הפריים על ידי בנק ישראל וכן בעקבות רפורמות נוספות שהובילו לכך שיותר אנשים רוצים לנצל את המצב לקבלת משכנתא בתנאים נוחים יותר, באחוז גבוה יותר משווי הנכס ובהקלות מסוימות על ידי הבנקים המחפשים להתייצב בתקופה זו ולקבל אליהם עוד ועוד לקוחות.
דווקא בתקופה הזו שעולם המשכנתאות מתעורר לחיים אתם רוצים לבדוק היטב את ביטוח המשכנתא שלכם.

ביטוח משכנתא

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח המשכנתא שלכם הוא ביטוח שהבנק מחייב אתכם לקחת ומורכב מ2 ביטוחים: ביטוח חיים וביטוח מבנה.
הבנק בעצם רוצה להבטיח לעצמו שבמקרה של מוות חס וחלילה של נוטל המשכנתא או במקרה של נזקים למבנה שבו נמצא הנכס או לנכס עצמו – הבנק יקבל את כספי המשכנתא שלו מהביטוח.
כך הוא מחייב את הלווה לעשות ביטוח חיים וביטוח מבנה אולם אלה בעלי היקף מינימלי מסוים הקשורים לסך המשכנתא שלקחתם מהבנק.
בהקשר של ביטוח המבנה, במידה ותרצו לבטח כל את כל שווי הדירה ולא רק את סך המשכנתא תצטרכו להרחיב את הפוליסה אצל חברת הביטוח.

מה חשוב לבדוק בביטוח המשכנתא שלנו וכיצד נוכל לחסוך בעלויות?

ברגעים כאלה שבהם עולם המשכנתאות מתעורר לחיים ויותר אנשים פונים אל הבנקים כדי לקחת משכנתא או להקפיא תשלומים של משכנתא קיימת, גם חברות הביטוח מתעוררות לחיים ומציעות מסלולי ביטוח משכנתא אטרקטיביים כדי למשוך לקוחות ולצלוח את המשבר.
אתם יכולים לנצל מסלולים אלה כדי לעבור לחברת ביטוח אחרת שתציע לכם את אותו ביטוח במחיר זול יותר ובכך לחסוך בעלויות החודשיות שלכם.
במידה ואתם לוקחים משכנתא בתקופה זו תוכלו לבדוק עם מספר חברות ביטוח את האופציה המשתלמת ביותר עבורכם.

כמה עולה לנו ביטוח משכנתא?

כפי שאמרנו – ביטוח משכנתא מורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה.
ביטוח חיים יכול לעלות לנו בין כמה עשרות לכמה מאות שקלים בחודש בהתאם לנתונים האישיים שלנו: אורח חיים, גיל, רקע בריאותי, הרגלים שונים (כמו למשל אדם מעשן וכמה מעשן), היסטוריה בריאותית, במה האדם עובד, היכן הוא גר וכו'.
ביטוח המבנה הוא תשלום חודשי קבוע הנקבע בהתאם לגובה המשכנתא או לשווי הדירה בהתאם למה שהלקוח מחליט לשלם.

למידע נוסף על ביטוח משכנתא>>