"סוף העונה" בענף המשכנתאות – הריביות על המשכנתאות צפויה לעלות בינואר

מבצעי השיווק האגרסיביים של הבנקים למשכנתאות בחודש נובמבר הביאו לירידת הריבית הממוצעת על המשכנתאות לשיעור של 4.22%, זאת בהשוואה ל- 4.28% בחודש אוקטובר. כך אומרים היום ב – AMG משכנתאות. בחברה המתמחה בייעוץ חוץ בנקאי אובייקטיבי למשכנתאות למגזר הפרטי והעסקי בישראל, מציינים כי "התנאים במשק בהחלט מעודדים נטילת  משכנתא לצורך רכישת דיור למגורים או לצורך השקעה. מבצעי הבנקים יצרו חלון הזדמנות להשגת מימון אטרקטיבי. חשוב לציין כי מבצעי השיווק יסתיימו, ככל הנראה, בתחילת חודש ינואר, שבו צפויים הבנקים לעדכן את נתוני המכירות השנתיים שלהם.  לכן, הריביות על המשכנתאות צפויות לעלות  בחודש במהלך חודש ינואר" אומר עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות.

חלון מיחזורים כדאי למסלולים דולריים

"ירידת שער הדולר במהלך חודש נובמבר ובתחילת חודש דצמבר, מהווה הזדמנות מצוינת למיחזור הלוואות דולריות שנלקחו למשל לפני כשנה וחצי   כששער הדולר עמד על 4.5 ₪.  העובדה שעל מסלולי משכנתאות דולריים לא מוטלים היטלי היוון ("קנסות") הופכת את מחזורן לזולה וכדאית במיוחד. מיחזור מסלול הלוואה דולרית בשווי של 100,000 ₪ שנלקח לפני כשנה וחצי, בשער דולר של 4.5 ₪ יחסוך ללווים עד 13,000 ₪. גם ההפרש בין ריבית הלייבור הגבוהה, אליה מוצמדים מסלולי המשכנתא במט"ח, לעומת הריבית במשק מצדיק גם הוא את מיחזור ההלוואות הדולריות" מוסיף קמינסקי.

יחד עם זאת מציינים ב- AMG כי הריבית הנמוכה במשק על משכנתאות מהווה הזדמנות לבדוק את אפשרות מיחזורי משכנתאות גם במסלולים כגון הלוואות משתנות צמודות מדד או הלוואות צמודות פריים, בהן אין עמלות היוון ("קנסות"). "בעקבות ירידת הריביות, אנו ממליצים לבצע בדיקת כדאיות למיחזור משכנתאות בכל המסלולים במקרים בהם  גובה הקרן עולה על   300,000 ₪" אומר קמינסקי.

החזרי מס על תשלומי משכנתאות – צעד חיובי

הצעת החוק הנוגעת להחזרי מס על תשלומי משכנתא היא בהחלט צעד חיובי, שיקל על זוגות צעירים ומשפחות צעירות לעמוד בנטל הכלכלי הכבד של תשלומי המשכנתא. יחד עם זאת, להערכתנו, יש מקום להרחיב את תחולת הצעת חוק, בכדי שתכלול גם את שכבות הביניים הרוכשות דירה נוספת  להשקעה." אומר קמינסקי.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם