חוזרים לתקופת המיחזור: עלייה של יותר מ- 20 אחוזים בביקוש למיחזור משכנתאות בחודש אפריל

עמית קמינסקי, מנכ"ל חברת  AMG משכנתאות: "במיחזור משכנתא ל- 25 שנה שנלקחה לפני כשלוש שנים  ניתן לחסוך יותר מ- 80,000 ש"ח"

הריביות הנמוכות והירידה החדה בשער הדולר החזירו, ובגדול, את תופעת מחזורי המשכנתאות לה היינו עדים במהלך שנת 2005. בדיקה של חברת AMG משכנתאות מעלה כי חלה עלייה של יותר מ- 20% בביקוש למיחזור משכנתאות קבועות צמודות מדד בחודש אפריל זאת בהשוואה לחודש מרץ. מנתוני AMG עולה כי 32% מכלל הביקוש למשכנתאות באפריל היה עבור  משכנתאות ממוחזרות.  יצויין כי שיא הביקוש למיחזור משכנתאות היה במחצית 2005 בה עמד שיעור המחזור על 50% מכלל הביקוש למשכנתאות. עוד עולה מהבדיקה כי מרבית הממחזרים נמצאים בגילאי 45 – 32  וכי מרביתם  מתגוררים בערים:  מודיעין, נתניה, אשדוד וחיפה.

מבדיקת AMG, גוף ייעוץ חוץ בנקאי אובייקטיבי המתמחה בענף המשכנתאות והבנקאות למגזר הפרטי והעסקי בישראל, כי מרבית הממחזרים הם משפחות צעירות בנות שני ילדים.  בני הזוג במשפחות אלה עובדים ברובם במקצועות חופשיים או במגזר ההיי –טק.

לדברי עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות, בעקבות ירידת הריבית האחרונה על המשכנתאות נוצר חלון הזדמנויות המאפשר לנוטלי משכנתאות למחזר את המשכנתא שברשותם ולחסוך סכומים ניכרים. לדבריו, יתכן ומדובר בחלון הזדמנויות צר ומי שלא ימחזר את המשכנתא שלו עלול לפספס את הרכבת.

הבדל של 278 ₪ בהחזר החודשי

"בשנים 2003- 2004 עמדה ריבית משכנתא קבועה צמודת מדד על  5.5%  בממוצע. לשם השוואה, כיום עומד גובה  הריבית על אותה משכנתא, לפרק זמן זהה, על 4.2% " מסביר קמינסקי ומדגים: "משפחה שנטלה משכנתא בסך  100,000 דולרים בשנים 2003- 2004 במסלול קבוע וצמוד למדד במשך 25 שנים, אמורה להחזיר בכל חודש סכום של 2456 ₪ – בהתאם לשינויי המדד. במידה ואותה משפחה תמחזר את אותה ההלוואה, שאותה לקחה לפני שלוש או ארבע שנים, היא תשלם כיום 2178 ₪ בלבד. מדובר בחיסכון חודשי של 278 ₪ ובחיסכון מצטבר של 83,000 ₪ לאורך תקופת חיי ההלוואה" אומר קמינסקי.

קמינסקי מסביר  כי השילוב בין השפל, חסר התקדים, של הריביות על המשכנתאות ומחיר הדולר הנמוך הופך את התקופה הקרובה לאידיאלית הן עבור לוקחי משכנתאות חדשות והן עבור ממחזרים. לדבריו, הנהנים העיקריים ממחזור משכנתאות בתקופה זו צפויים להיות מי שנטלו משכנתא בין השנים 2002 ועד 2006.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם