הידעתם? ניתן לקבל מימון עבור דירה שנייה מנכס קיים

רכישת דירה היא אחת העסקאות הגדולות שתעשו בחייכם ואולי גם הגדולה שבהן.
עבור מרבית האוכלוסייה לא פשוט לרכוש דירה ולכן הם נעזרים במקורות מימון (לרוב בנקאיים) על מנת להשיג את הסכום הנדרש לרכישת דירה.
לאחר כמה שנים (או עשרות שנים) אולי הגעתם כבר להחלטה שאתם רוצים לרכוש דירה שנייה להשקעה.
מדובר בהחלטה חכמה, אולם כפי שאמרנו – רכישת דירה היא לא דבר פשוט ואם אין לכם את כל הסכום הנדרש לרכישת הדירה תצטרכו מקור מימון שיעזור לכם להשלים את הסכום.

כאן נכנסת הלוואה עבור דירה שנייה על חשבון נכס קיים.

יועץ משכנתא

מה רוב האנשים עושים כדי לקנות דירה שנייה?

לאחר 15-25 שנה שעמלתם קשה כדי לשלם את המשכנתא הראשונה על הדירה הראשונה שלכם, סביר להניח שלא תרצו להיכנס להרפתקה נוספת, בוודאי לא בגיל הזה ובשלב הזה של חייכם.
למרות זאת, רכישת דירה שנייה להשקעה שתישאר כנכס עתידי לכם או לילדים שלכם, עשויה להיות החלטה חשובה שאולי לא כדאי לוותר עליה.
על כן, רוב האנשים לא יחליטו להיכנס להרפתקה כלכלית נוספת ויוותרו על הרעיון.
אחרים לעומתם ייקחו את ההזדמנות בשתי ידיים.
ייתכן וצברו מעט הון אישי לאורך השנים אך ללא ספק שהמשפחה הממוצעת תתקשה להחזיק בהון אישי המספיק לרכישת דירה.
לכן במקרה כזה ניתן לקבל את המימון הנוסף על חשבון שעבוד הנכס הקיים (בהנחה שהושלמה המשכנתא עליו כמובן והוא לא משועבד כבר).

האם אפשר להשיג 100% מימון לדירה שנייה מנכס קיים?

החוקים של בנק ישראל קובעים כי רכישת דירה שנייה תיחשב כדירה להשקעה ויש לדווח עליה למס הכנסה, אלא אם כן מדובר בדירה שאתם עומדים לעבור אליה על חשבון הדירה הקיימת שלכם.
במידה ומדובר בדירה להשקעה, כלומר דירה שתרכשו מבלי למכור את הדירה הקיימת שלכם, תוכלו לקבל מהבנק עד 50% מימון לרכישת הדירה (ואת החצי השני תצטרכו להשיג בעצמכם מחסכונות ודרכים אחרות).
במידה ומדובר בדירה השנייה לצורך מעבר ושדרוג מגורים למשל תוכלו לקבל עד 70% מימון.

כיצד ניתן בכל זאת להשיג יותר מימון לרכישת דירה שנייה להשקעה?

מלבד הכסף שחסכתם לאורך השנים תוכלו ללוות כסף מבן משפחה קרוב שסומך עליכם, תוכלו ללוות כסף מחברות אשראי או בנקים אחרים – כהלוואה רגילה לכל מטרה.
תוכלו לפדות חסכונות, פיקדונות, קרנות פנסיה וכד'.
לעתים רבות ייעוץ מקצועי יעזור לכם להשיג ביתר קלות את הסכום החסר לכם לרכישת הדירה וכן להשגת תנאים טובים למשכנתא עבור דירה שנייה משעבוד הנכס הקיים.

לתיאום שיחה עם יועץ משכנתאות >>