גם את העסקה הגדולה ביותר של חייכם – ניתן לבחון ולהתאים לתנאי השוק כל כמה שנים, קוראים לזה "מיחזור משכנתא"

המשכנתא היא ככל הנראה ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו בחייכם מכיוון שקשה מאוד להגיע כיום לבית ללא נטילת משכנתא.
המשכנתא תהיה בגדר הוצאה חודשית קבועה למשך 15-25 שנה מחייכם וכאשר באים לקחת משכנתא חשוב מאוד לקחת בחשבון לא רק את גובה הריבית של המשכנתא אלא גם את גובה ההחזר החודשי, לוודא שאתם יכולים לעמוד בו וכמובן את סוג המשכנתא שאתם לוקחים ויתר התנאים הנדרשים לה. אחת לכמה שנים הבנק מאפשר לבצע מחזור של סכום המשכנתא מחדש ועל ידי כך להקטין את ההוצאה החודשית של הלקוח.
מה זה אומר והאם זה טוב לכם בהכרח? ננסה לענות על כך במאמר זה.

יועץ משכנתאות

האם זה טוב לנו למחזר את המשכנתא אחת לכמה שנים?

התשובה לכך תלויה בכמה פרמטרים:

 • מצבכם הכלכלי אל מול ההחזר החודשי – משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, ארוך מאוד אפילו.
  במהלך תקופה זו של החזר המשכנתא אתם עשויים לעבור שינויים רבים בחיים האישיים, הכלכליים ובקריירה שלכם.
  שינויים אלה עשויים להיטיב עם ההכנסות שלכם או להרע להם.
  במידה וההכנסות שלכם נפגעו או שאתם אנשים מבוגרים שכבר מתקשים למצוא עבודה, ודאי עבודה מסודרת עם משכורת טובה, ייתכן ותצטרכו לקבל החלטה למחזר את המשכנתא שלכם כדי להקטין את ההוצאה החודשית שלכם.
  במידה ומצבכם הכלכלי מאפשר לכם לעמוד עדיין בתשלומי המשכנתא עדיף לכם לא לגעת במשכנתא הקיימת אם עברו כמה שנים של תשלומי ריביות מאז שנטלתם את המשכנתא.

 • הריבית המוצעת לכם – האם הריבית המוצעת לכם במסלול החדש משמעותית יותר טובה מהריבית וממסלול המשכנתא הישן שלכם?
  יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה יוכל לעזור לכם לחשב את ההוצאה החדשה בסוף התקופה לעומת ההוצאה שתהיה במסלול החדש ולראות האם זה באמת חוסך לכם כסף.
  לעתים גם אם הריבית המוצעת לכם נמוכה יותר זה לא משתלם למחזר את המשכנתא מה שמוביל אותנו לסעיף הבא.

 • זמן שעבר מאז שלקחתם משכנתא – מכיוון שמשכנתא, כמו כל הלוואה, קודם כל גורמת לכם להחזיר את תשלומי הריבית הגבוהים ביותר בתקופה הראשונה של החזר ההלוואה, הרי שאם כבר עבר הרבה זמן מאז שנטלתם את המשכנתא ואתם בחצי השני של זמן ההחזר, לא בטוח שתרצו למחזר אותה.

 

אז מתי נרצה למחזר את המשכנתא?

את מחזור המשכנתא נבצע כאשר אנו לא יכולים לעמוד בהוצאות החודשיות ואין לנו ברירה אלא למחזר את המשכנתא במסלול אטרקטיבי יותר מהמסלול הקיים ולפרוס אותה מחדש כדי להקטין את ההוצאה החודשית.
אפשרות נוספת תהיה כאשר עברו רק כמה שנים מתוך משכנתא ארוכת טווח של 20-25 שנה ומחזור המשכנתא במסלול משתלם יותר יכול לעזור לנו לחסוך עשרות אלפי שקלים ויותר בזכות התנאים האטרקטיביים החדשים.

לתיאום פגישה עם יועץ משכנתאות >>