בתוך כשנתיים נוטלי המשכנתאות ישלמו כ-700 שקל יותר בכל חודש

לוגו עיתונות

"בתוך כשנתיים נוטלי המשכנתאות ישלמו כ-700 שקל יותר בכל חודש". כך אומר היום (ב') עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות, בעקבות החלטת בנק ישראל לייקר את הריבית ב-0.25%.

"המהלכים האחרונים של נגיד בנק ישראל הכשירו את הקרקע לעליות נוספות של הריבית ועד סוף השנה אנו צפויים לראות העלאה נוספת של כ-1%", העריך קמינסקי.

ב-AMG קובעים כי בעקבות העלאת הריבית ישלמו נוטלי המשכנתא הממוצעת (500 אלף שקל ל-20 שנה שנלקחה כולה בפריים), 60 שקלים יותר בכל חודש, ובעקבות העליות הצפויות ישלמו נוטלי המשכנתאות בסוף השנה עוד כ-260 שקל זאת בנוסף ל-360 שקל נוספים שכבר משלמים כיום נוטלי המשכנתאות בעקבות עלייה של 1.5% בריבית מספטמבר 2009. בסך הכל, אומרים בחברה כי בתוך כשנתיים בלבד צפויים נוטלי המשכנתאות לשלם בכל חודש כ-700 שקל ואף יותר.

לדברי קמינסקי, הבאזז התקשורתי סביב המשכנתאות בשנתיים האחרונות גרם לציבור להבין שמשכנתא דומה לתיק השקעות ויש לעדכן אותה על פי תנאי השוק המשתנים במטרה לחסוך כסף. זאת בניגוד לזמנים עברו בהם היה מקובל לקחת את אותה משכנתא לתקופה של עשרים שנה ויותר.

להערכת קמינסקי, העלאות הריבית עד סוף השנה אינן סוף פסוק ומגמת העלייה תימשך גם בשנת 2012. "מסיבה זו, מומלץ לכל מי שלקח משכנתא בתקופה של הריביות הנמוכות לבדוק היטב את הרכב המשכנתא שלקח, להפחית את מרכיב הפריים ולהתאים אותה לתקופה של עליות ריבית וליכולת ההחזר החודשית".

 

לכתבה המלאה NRG

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם