בשל הקורונה: מבדיקה שערכנו כ-50 אלף זוגות מתקשים לשלם את המשכנתא

אין ספק כי משבר הקורונה פגע בהרבה מאוד אספקטים של החיים שלנו, החל מהצד הכלכלי, דרך פגיעה בזוגיות שנגרמה כתוצאה ממשברים כלכליים בין היתר ועד לעסקים רבים שאנשים השקיעו בהם כל החיים ונאלצו לסגור אותם ולהכריז על פשיטת רגל עקב המצב.
מדוח שפורסם על ידי בנק ישראל על חצי השנה הראשונה של שנת 2020 נמצא כי מעל 50 אלף זוגות מתקשים לשלם את המשכנתא. מה עושה כעת בנק ישראל כדי לעזור לקהל?
איך הבנקים משתפים פעולה ומה יכולים לעשות עוד אותם זוגות צעירים?

מדוע אותם זוגות צעירים אינם עומדים כעת בתשלומי המשכנתא?

ובכן זה יכול להיות מ2 גורמים עיקריים:
לפחות אחד/אחת מבני הזוג הוצאו לחל"ת, הכנסתם נפגעה משמעותית וכך למעשה ההכנסה הזוגית של משק הבית נפגעה גם כן.
הסיבה השנייה יכולה להיות שאחד מבני הזוג היה עצמאי והכנסותיו נפגעו משמעותית מהמשבר או אפילו נאלץ לסגור את העסק מטעמים כלכליים. במקרים אלו שנגרמו כתוצאה ממשבר הקורונה אותם זוגות, שנפגעו בהכנסתם המשותפת, מתקשים כעת לעמוד בתשלומי המשכנתא.

מה הלאה?

ובכן על פי התרחישים הצפויים שיעור האבטלה אמור לרדת מדי שנה ככל שהמשק יתפתח יותר ויתאזן.
הבעיה היא שאין לכך בטוחות וייתכן גם תרחיש פסימי שבו יהיו עדיין מאות אלפי מובטלים ויותר מכך בכמה השנים הקרובות עד שהמשק יתאזן לחלוטין.
בתור פלסטר בנק ישראל בשיתוף פעולה עם הבנקים מציע לדחות לחייבים את תשלומי המשכנתא בכמה חודשים בתקווה שעד אז אלה יחזרו לעבודה ומצבם הכלכלי יחזור למוטב ויוכלו לחזור ולשלם את המשכנתא.
בנוסף לכך הבנקים עמלים על בדיקת האפשרות להקל בריביות עבור החייבים באמצעות מסלולי משכנתא חדשים, איחוד הלוואות והפחתת ההוצאות החודשיות, פריסה ארוכה יותר של משכנתא קיימת (מחזור משכנתא) ועוד.

כיצד חברת AMG יכולה לעזור לכם?

חברת AMG מתמחה במשכנתאות ובהתנהלות מול בנקים וגופי אשראי שונים.
החברה תוכל לסייע לכם בהכנת תוכנית מקצועית ומדויקת לגבי מסלולי המשכנתא שאתם יכולים לעמוד בהם במצב הנוכחי.
כמו כן החברה תוכל ללוות אתכם בהתנהלות מול הבנקים בקבלת מסלולי משכנתא הטובים עבורכם. בסופו של דבר ייעוץ משכנתא חיצוני שמשרת את האינטרסים שלכם יהיה לכם הרבה יותר מועיל מאשר יועץ המשכנתא של הבנק אשר צריך לשרת את האינטרסים של המעסיק שלו המשלם לו משכורת.
אתכם מעניין למחזר את המשכנתא או להחליפה במשכנתא חדשה בתנאים הנוחים ביותר שתוכלו להשיג כדי להקל עליכם בתקופה זו.