ברבע ממשקי הבית בישראל – בן זוג אחד לפחות נמצא בחל"ת – מה עושים?

משבר הקורונה הוא אחד המשברים הקשים שידע העולם בעשורים האחרונים ומלבד המלחמה בנגיף עצמו שנכון לזמן הכנת כתבה זו אין לו חיסון ותרופה הרי שמיליוני אנשים נלחמים על פרנסתם בעוד הממשלה בישראל צריכה לדאוג לפתיחת המשק ולהתייצבות כלכלית מה שלא קורה כרגע.
מנתון שהציג בנק ישראל ברבע ממשקי הבית בישראל יש לפחות בן זוג אחד הנמצא בחל"ת מה שאומר שהכנסות משק הבית נפגעו משמעותית (לפחות בכמה אלפי שקלים בחודש) וזה גורם לפגיעה בהחזרי המשכנתא הנחשבת לחלק גדול בהוצאות משק הבית.

מה לגבי חזרה לעבודה והתייצבות כלכלית?

כרגע המדינה כולה נמצאת בסימן שאלה לגבי מה יהיה המשק.
על פי הנתונים של אנשים שדיווח ללשכת התעסוקה רק 20% עד 30% מאותם מיליון אנשים שיצאו לחל"ת במהלך המשבר באמת חזרו לעבודה מה שאומר שיש עוד מאות אלפי אנשים בישראל כרגע ללא עבודה בגלל משבר הקורונה.
בשל הנתונים המדאיגים הללו נראה שזה הולך להימשך לפחות בשנה הקרובה ועד שהמשק יחזור לאיתנו כרגע המצב המסתמן הוא שעדיין זוגות רבים בישראל לא יוכלו להחזיר את המשכנתא, בטח לא במלואה אל הבנקים.
מה אם כן ניתן לעשות במצב כזה?

מה עושים הבנקים כדי לסייע לאותם אנשים?

ראשית נאמר שבשיתוף פעולה עם בנק ישראל הבנקים החל לסייע לאותם זוגות בדחיית תשלומי המשכנתא בכמה חודשים בתקווה שעד אז אלה יחזרו לעבודה והמצב במשק יתחיל להסתדר.
הבעיה היא שכמה חודשים עברו מאז החל המיזם ועל אף שמעט זוגות כבר החלו לשלם מחדש את תשלומי המשכנתא שלהם עדיין עשרות אלפי זוגות אינם מצליחים לעמוד בתשלומי המשכנתא.
הבעיה שנוצרת כאן היא שככל שתשלומי המשכנתא נדחים כך החייבים יידרשו בהחזר גבוה יותר כאשר יחלו להחזיר את המשכנתא לאחר המשבר.

האם יש משהו נוסף שניתן לעשות?

בשל בעיה זו שנוצרה והעובדה שהמשבר עשוי להיות איתנו יותר מכמה חודשים אנשים רבים וגם הבנקים החלו לחפש חלופות למצב.
בעוד ישנם אנשים שמנסים בכל דרך להכניס עוד כסף במהלך החודש הבנקים מנסים להתגמש ולהציע ללקוחותיהם משכנתאות בריבית מופחתת ותנאים נוחים יותר.
חשוב לדעת כי לכל עסקה חדשה יש קאצ' והבנק, על אף שרוצה להראות רצון לעזור לכם, בטווח הארוך ירוויח עליכם הרבה יותר אלא אם תתפסו אתם את המושכות. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לייעץ לכם בנושא בתקופה קשה זו.

אנו בחברת AMG מתמחים בהתנהלות מול הבנקים ובתחום המשכנתאות יודעים להציע לכם פתרון להתמודדות עם המשכנתא בתקופת הקורונה ובתקופת חלת

לשיחת ייעוץ עם יועץ משכנתאות >>