איך תבחרו משכנתא

הבנקים נלחמים על זכותם לתת לכם משכנתא וכל אחד מהם יציע לכם עשרות מסלולים שונים. מכל הבלגאן הזה אתם לא תבינו כלום. וזו בדיוק המטרה של הבנקים!

 

שוק המשכנתאות הוא משוכלל ותחרותי. כ-12 בנקים וחברות ביטוח מתחרים על הזכות להעניק לכל זוג המבקש לקנות דירה את המשכנתה הנוחה ביותר. לפי חוקי הכלכלה המוכרים, אמורה מציאות כזו להניב מלחמת מחירים אגרסיבית, ממנה נהיה אנחנו הנהנים העיקריים. וזה לא העניין היחיד שמשחק לטובתנו – כשמדובר במשכנתה, גם הבנק והמוניטין שלו פחות חשובים. הרי את הסיכון שבעסקה לוקח הבנק ולא הלקוח, שמקבל מיד את כל הכסף .

העניין הזה הופך את תנאי התחרות לאופטימאליים עוד יותר. אבל למרות – או אולי דווקא בגלל – תנאי הפתיחה המצוינים, כבר מזמן קשה להבין מה באמת קורה בענף המשכנתאות, וממש בלתי אפשרי לדעת מי מציע את העסקה הטובה ביותר, או את התנאים המפתים ביותר .

 

אז איך זה קורה? הבנקים אלופים בזה.

מסלולים שונים של משכנתאות ניתן למצוא בבנקים בכל עת.

למרות הפרמטרים הקבועים גובה הריבית וזמן ההלוואה, מצטרפים לאלו גם משתנים אחרים כמו תקופת עדכון הריבית, גובה התשלום על תקופת זמן, כל אלו אשר מביאים את ההשוואה לכמעט בלתי אפשרית.

כל סניף מתנהל כיחידה עצמאית, מנהל הסניף יכול להחליט שהוא מעוניין להגדיל את מחזור המכירות, ולכן הוא מוכן ללכת לקראתך ולמכור לך משכנתה בריבית נמוכה יחסית. אך אותו בנק בסניף שמעבר לכביש מנהל הסניף יעדיף שהרווח יהיה מקסימלי, ולכן ימכור לך את המשכנתא בריבית גבוהה .

If you can’t convince them – confuse them

 

מחפשים דוגמאות?

במזרחי טפחות מציעים את מבצע "סוף שנה במשכנתא ", בדיסקונט מציעים "סבסד לי משכנתא" ולאומי מציע לכם " להקליל לכם את הדרך למשכנתא" .

מה באמת אתם יודעים, מסך הערפל מקשה על הזוג הממוצע בזמן לקיחת המשכנתא להחליט את אחת ההחלטות הכלכליות החשובות בחייו – להבין באמת מהי המשכנתא הטובה ביותר עבורו?

כל מי שרוצה משכנתא חייב להבין כי מסע החיפושים בבנקים יסתיים עם מספר הצעות אך אין באפשרותו באמת להשוותן לכן המלצתי היא שעוד לפני שאתם מבקשים הצעות מהבנקים – התמקדו במסלול המתאים לכם .

נסו להבין מהו המסלול בו אתם חיים, מהו השכר החודשי, מהי רמת החיים הנדרשת לכם.

רק לאחר שעומדים בפניכם הנתונים האלו גשו לקבל הצעות

הכי חשוב תישארו ממוקדים ואל תתנו לעצמכם להתבלבל.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם