קניית בית

כל זוג טרי לאחר החתונה מחפש לרכוש בית חדש מתוך חשיבה על המשפחה העתידה להגיע. כמו כן, בעת קניית בית חדש צריך לחשוב על כל הפרטים הקטנים והתוכניות העתידיות האפשריות מכיוון שרכישת בית נעשית מעט פעמים בחיים. מלבד, הנכס עצמו יש להתייחס לפרמטרים נוספים, כמו- סביבת מגורים, איכות החינוך באזור, קרבה לסופר או לחילופין לחנויות, שכנים, קרבה למקום העבודה ועוד.

רכישת בית חדש כרוכה בלקיחת משכנתא בתנאים המתאימים ביותר לזוג הספציפי. למרבית הזוגות אין את כל הסכום הדרוש לרכישת בית ולכן עליהם לקחת משכנתא.

משכנתאניתנת על ידי גוף מלווה,  ומהווה התחייבות ארוכת טווח תוך מתן החזר חודשי  קבוע.

כאשר רוכשים בית חדש יש להתייחס להכנסות החודשיות של בני הזוג, החשבונות החודשיים שעליהם לשלם בכדי לקבוע מה ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו. חשוב להקפיד כי החזר חודשי עבור הבית לא יעלה על 25% מהסכום הכולל של ההכנסה הכוללת.

לרוב, בכדי לרכוש בית חדש דורש הגוף המלווה 25% מערך הנכס כהון ראשוני. אולם, אם אין לכם את הסכום הנדרש רצוי לגור בשכירות באופן זמני עד שתצליחו לחסוך את הסכום הדרוש. כאשר שוכרים דירה המיקום שלה פחות חשוב מכיוון שזה מגורים זמניים. חשיבות המיקום היא רק כאשר אתם רוכשים דירה לתקופה ממושכת.

למעט לקיחת משכנתא חשוב לבצע ביטוח משכנתא, אשר מונע הוצאות של סכומים גדולים בעתיד. למשל- אם אחד מבני הזוג נפטר אז חברת הביטוח תכסה את שארית המשכנתא מבלי לחייב את בן הזוג שנותר לבד.

לסיכום, לאחר קביעת התקציב החודשי בו יכולים בני הזוג לעמוד ניתן ללכת ולראות נכסים רלוונטיים. לעיתים, ככל שמתרחקים מאזור המרכז ניתן למצוא נכסים שווי ערך בעלות סבירה לחלוטין. כמ כן, אין צורך לראות את תקופת השכירות כבזבוז כסף אלא תקופה המאפשרת לחסוף הון ראשוני עבור משכנתא

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם