מומלץ לנצל את התנאים שמצעים הבנקים למשכנתאות בשבועיים האחרונים של השנה

עמית קמינסקי מנכ"ל AMG: "על פקידי המשכנתאות מופעלים לחצים לעמוד ביעדים השנתיים וניתן לנצל זאת לקבלת הנחות משמעותיות בלקיחת ההלוואה"

"מומלץ לנצל את התנאים שמצעים הבנקים למשכנתאות בשבועיים האחרונים של השנה" אומר עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות המתמחה בייעוץ וליווי חוץ בנקאי בענף המשכנתאות. לדבריו, בתקופה זו של השנה ניתן להשיג את תנאי ההלוואה הטובים ביותר, "על פקידי המשכנתאות מופעלים לחצים לעמוד ביעדים השנתיים וניתן לנצל זאת לקבלת הנחות משמעותיות בלקיחת ההלוואה".  בנוסף, הצעדים הצפויים של הקשחת התנאים לקבלת משכנתא שמתכנן הנגיד, הם מבחינת "הזדמנות אחרונה" לבעלי המשכנתאות למחזר את ההלוואה ולקבע את הריבית הרצויה. בין השאר, בעקבות ההתנהלות הצפויה של בנק ישראל,  צפויה הריבית לצמוח לרמתה המקורית עוד במהלך שנת 2011 מה שכמובן יגרום לתשלום גבוה יותר על ההחזר החודשי של המשכנתא.

צעד נוסף, שמתכנן הנגיד ליישם כבר בתחילת 2011 הוא הקשחת התנאים לקבלת משכנתא לדירה המיועדת לצורכי השקעה. אם כיום מעניקות המשכנתאות מימון של בין 60%-75% מערך הנכס, אז ניתן לצפות כי לאחר צעדי הנגיד יעמוד גובה המימון על לא יותר מ-50% מערך הנכס. ולכן כאמור, התקופה של סוף השנה היא זמן אטרקטיבי למחזור ההלוואה קיימת או ללקיחת משכנתא בתנאים שטרם מושפעים מהצעדים הצפויים.

למידע נוסף – פנו ליועץ משכנתאות >>

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם