הנכס שלכם הוא קלף מיקוח מול הבנקים דווקא בימים אלו

אנשים רבים מנצלים את התקופה הזו שבה הקורונה גרמה לנזקים כלכליים רבים לגופים פיננסיים שונים, בתי עסק ואנשים פרטיים ומנסים להגיע להסדרים טובים יותר מול הבנקים.
חלק מהבנקים באמת נתרמים לטובת עזרה לאנשים שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה אולם הבנק הוא בסופו של גוף עסקי המחפש לנצל את הסיכונים של הבנק. במידה ואתם רוצים להפחית את ההוצאות החודשיות שלכם על המשכנתא למשל, תוכלו לפנות לבנק שלכם לבנקים אחרים ולחפש הצעות מחיר אטרקטיביות יותר עבורכם מבחינת ריביות והחזר חודשי כאשר הנכס שלכם הוא קלף המיקוח שלכם.

יועץ משכנתא

כיצד ניתן להשפיע על הבנקים בענייני ההחזרים החודשיים שלנו?

דווקא בימים אלו שהבנקים מחפשים יציבות פיננסית הם לא נותנים הלוואה/משכנתא לכל אחד.
הם חיים לרוב מאותן ריביות של הלוואות ומשכנתאות ולכן הם לא יכולים להפסיק לתת לכסף לעבוד בשבילם, אולם הם ירצו לתת את ההלוואות שלהם לאנשים בסיכון נמוך יותר לחדלות פירעון.
כלומר שבתקופה לחוצה זו שבה הרבה אנשים איבדו את עבודתם וזקוקים למחזור המשכנתא והפחתת ההוצאה החודשית למשל – לאנשים שיש נכס משלהם ומשכנתא נמוכה יותר יוכלו להתמקח עם הבנק ולהשיג את התמהיל וההחזר שהם צריכים.

איך הנכס שלנו משמש כקלף מיקוח?

היחסים עם הבנק הם יחסים של תן וקח.
הפקיד בבנק ינסה "לייעץ" לך על מה הכי טוב בשבילך בעוד הוא משרת את האינטרסים של הבנק.
אתם כמובן צריכים להגיע מוכנים מראש עם תוכנית מסודרת משלכם, תמהיל משכנתא והלוואות מסודרים, גובהי החזרים חודשיים מסודרים שאתם יכולים לעמוד בהם ובמקביל גם רוצים להשוות את הריביות שאתם מקבלים מהבנק שלכם אל מול הצעות מבנקים אחרים.
בסופו של דבר גם אם תצליחו לחסוך 200 שקלים בחוסך במשא ומתן מוצלח יותר זה חיסכון של 2400 שח בשנה ועשרות אלפי שקלים לאורך חיי המשכנתא. כסף שיישאר לכם בכיס.
לכן מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי.
הנכס שלכם הוא קלף המיקוח שלכם מול הבנק כיוון שהוא שווה יותר מגובה המשכנתא שלכם. כלומר, הנכס משועבד למשכנתא ובמקרה של היעדר תשלום הבנק יוכל למכור את הנכס ולהחזיר לעצמו את הכסף כך שהסיכון שלו נמוך עד לא קיים.
הסיכון של הבנק הולך וגדל ככל שגובה המשכנתא הולכת וגדלה כיוון שאם הוא יצטרך למכור את הנכס במכירות ובמחיר מוזל יותר כדי להחזיר לעצמו את הכסף שלו אז מן הסתם שעם משכנתא נמוכה יותר הסיכוי לקבל החזר מלא של ההלוואה הוא גבוה יותר.

אל תהססו להשתמש בנכס שלכם כקלף מיקוח להציג לבנק שהסיכון שלהם מופחת ולכן הם יכולים לסייע לכם ולהעניק לכם הצעה טובה יותר, או שתלכו לבנק אחר שיציע לכם הצעה טובה יותר.

למידע נוסף פנו ליועץ משכנתאות >>