הלוואת משכנתא לכל מטרה

מחשבון משכנתא

מהי הכוונה בהלוואת "משכנתא לכל מטרה" ?

הלוואת משכנתא "קלאסית" היא לצורך רכישת נכס ע"י הלווה. לשם כך הוא פונה לבנק למשכנתאות ומבקש מימון בנוסף להון העצמי שברשותו בכדי להשלים את הרכישה. זוהי הלוואה משכנתא לצורך דיור. מאידך, הלוואה לכל מטרה נלקחת למטרות אישיות אחרות כגון : סגירת חובות שהצטברו בעו"ש, רכישת רכב, שיפוץ הנכס וכו'. ההלוואה נלקחת בזמן שהנכס כבר רשום ע"ש הלווה ולא בתהליך רכישת הנכס. הלווה ממשכן את הנכס שבבעלותו ומקבל הלוואה מהבנק. יש לציין כי הבנקים למשכנתאות נמנעים מלאשר הלוואת משכנתא לכל מטרה אם המטרה הנה עסקית כגון הזרמת הון לעסק שנמצא בתקופה קשה.

 

מהם היתרונות של הלוואת משכנתא לכל מטרה מול הלוואה מסחרית רגילה ?

 

  1. מכיוון שמדובר בהלוואה שהבנק ממשכן נכס בגינה, סכומי ההלוואה הינם גבוהים ויכולים להגיע עד 70% מערך הנכס. כמובן שהלווה חייב להסביר לבנק ואף להביא הוכחות עבור המטרות אליהן מופנה הכסף.
  2. עליות הגיוס של הבנקים למשכנתאות הן נמוכות מאלו של הבנקים המסחריים ולכן התנאים בבנקים למשכנתאות טובים יותר. כמו כן, העובדה כי ישנו ביטחון בדמות נכס מאפשרת לבנקים למשכנתאות לעבוד במרווחים נמוכים יותר. לדומה : עבור הלוואה מסחרית ממוצעת ישלם הלווה פריים + 4 ועבור הלוואה לכל מטרה בבנק למשכנתאות ישלם הלווה בממוצע פריים +0.5. ההבדל הוא עצום.
  3. יתרון אחרון הינו תקופת ההלוואה. בנק למשכנתאות יכול להעניק הלוואה לתקופות ארוכות כגון 20 ו 25 שנים בעוד בנקים מסחריים מאשרים הלוואת לתקופות קצרות של עד 5 שנים. הדבר מתבטא כמובן בתשלום החודשי הנמוך יחסית בבנקים למשכנתאות.

 

יש לציין כי הריביות עבור משכנתא לכל מטרה שונות מריביות עבור הלוואת דיור. הבנק בוחן לאן עתיד הכסף לעבור ומחליט מה פרמיית הסיכון של ההלוואה. לדוגמה , הלוואה לצורך השבחת הנכס (שיפוץ, בניית קומה נוספת וכו') נחשבת במרבית המקרים להלוואה בסיכון נמוך ועל הריביות יהיו קרובות יותר להלוואת דיור. ככל שהמטרה "מסוכנת יותר" במונחים של הבנק, ההלוואה תהיה יקרה יותר, ברם, לעולם הלוואת משכנתא גם לכל מטרה תהיה זולה יותר מהלוואה מסחרית.

שירותי החברה

ייעוץ משכנתא

ייעוץ משכנתא

זקוק למשכנתה? הצטרף גם אתה למכרז משכנתאות ותהנה ממשכנתה

קרא עוד ←
מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

בתהליך מיחזור המשכנתה הלווה לוקח הלוואה חדשה, בתנאי מימון

קרא עוד ←

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם